неделя, 29 декември 2013 г.

РАЗГОВАРЯХ С ЕДИН МАСОН

Разговарях с мой приятел. Масон. Веднъж той ме попита: „Знаеш ли кои са темите, които масоните никога не обсъждат?“ Гледам го въпросително. „Трите теми които никога не обсъждаме, продължава той, са РЕЛИГИЯ, ПОЛИТИКА И ЦВЯТ НА КОЖАТА. А знаеш ли кой е един от основните масонски принципи? РОБЪТ СЕ БОРИ ЗА СВОБОДА, А СВОБОДНИЯТ ЗА СЪВЪРШЕНСТВО“ Това последното съм го виждал на гроба на Яне Сандански при Роженския манастир. Не знам дали Яне е казвал това. Не знам и дали е бил масон. Но тия думи предизвикаха у мен размисъл.
В същност прави са масоните. Различията между хората са хубаво нещо, ако отзад като задна мисъл стои знанието за това което ни събира. Много жестоки пакости на човеците са направили различията обяснени със справедливи каузи в името на религията, политиката и цвета на кожата. Не знам дали Творецът е един, но когато хората влязат в храм, повечето започват да излъчват на вълна от 8 до 12 херца. Така нареченото алфа състояние на човешкия мозък. Установено е, че това е и основната вибрация на Вселената. Това било и творческата вибрация. Човек твори основно в алфа състояние и тогава ресурсът на подсъзнанието е на „турбо“.
Добре де, понаписал съм някои мисли през годината. Нямам обяснение защо съм го правил, криви ли са, или прави,но това яйце вече е снесено. Сега да видим в края на 2013 какво идва в главата ми, ако го пречупя през тия три ограничения на масоните.
Робът се бори за свобода. В Уикипедия пише, че Робството е социално-икономическа система, при която хора (наричани роби) са разглеждана като собственост, при което те не притежават лична свобода и често са подложени на принудителен труд.[1] Робите могат да бъдат притежавани от момента на тяхното залавяне, покупка или раждане, като са лишени от правото да се придвижват, да отказват да работят или да изискват заплащане за труда си, а в някои правни системи собствениците дори имат правото да убиват своите роби.[2]
Робството е официално забранено във всички държави в света, но според различни оценки броят на съвременните роби е между 12[3] и 27 милиона души[4][5][6] - едно от най-ниските относителни нива в световната история.[7] Повечето от тези хора садългови роби, главно в Южна Азия, които са загубили свободата си като обезщетение за неизплатени задължения.[8] В развитите страни съвременното робство е свързано преди всичко с трафика на хора, главно на жени и деца с цел проституция.
Ако погледнеш какво прозира между редовете на това, не ми става много хубаво. Я да го отнесем към свободата. В тълковния речник пише, че Спец. Само ед. Във философията – възможност отделният субект да проявява собствената си воля. Не ми стига. то и злодеите са проявили собствената си свободна воля. Справка Гулаг, Освиенцим, Аушвиц. Но и спасяването на българските евреи.
А съвършенство? В тълковния речник пише: съвършена, съвършено, мн. съвършени, прил.
1. Който притежава само положителни качества; върховен, превъзходен. Съвършена красота.
2. Който се проявява в крайна степен; пълен. Съвършено копие на родителите си. Съвършен глупак.


Стана още по-неподредено. Трябва още нещо в тая супа. Децата ни, дето ги набихме по площадите, рекоха тропайки с крак: „Искаме нов морал!“ Бе тия кога станаха калайджии, кога им почерняха задниците? Пораснаше пилци и пое*аше квачки. Я да видим какво значи морал, та да им натрия носовете? 

В Уикипедия пише: Моралът (от латински: mores, mœurs, moralitas - начин, характер, поведение) е предмет на изучаване от етиката. Най-общо казано, моралът е система от принципи на поведение и отношение към света, отнасяща се до понятията добро и зло (т.е. додуализма и не бива да се бъркат с правилно и неправилнохубаво и лошо или приятно и неприятно, които са относителни спрямо гледната точка на човека, докато понятията добро и зло са абсолютни и не зависят от гледната точка) и са тясно свързана с човешката етика.
Моралът, както и законът, могат да бъдат приложени само към определено общество. След законът, моралът е втори и следващ позитивното право източник на правото в страните възприели континенталната правна система. Други термини, свързани с морала, са начин на поведение и ценностна система в религиозен, културен и философски аспект. Моралът, това е поведението, което общността очаква от човека - да се грижи приоритетно за обществените интереси. Синоними на думата морал са доброта и полезност. Неморалността е опозицията на моралното поведение. Неморалното се определя като незнание и безразличие, както и недоверие в моралните принципи.
Не съм го казал аз. Моралът е пряко свързан със закона и е директен източник на право след Закона.
Тази сутрин Антон Горчев каза по телевизията: Ние българите сме народност на езика. ?.?.? Той продължи: Траки, българи, славяни, готи, печенеги и още други събрани на едно място. И говорят един език. Български. Без коментар.
Два три дни след първия разговор моят приятел масон ме попита: Знаеш ли какво дава истинската свобода? ЗАКОНЪТ...

Няма коментари:

Публикуване на коментар